Nezaradené
Bohatá festivalová ponuka

Štvrtok 28. augusta:

Od 14. do 18. h detská festivalová škôlka pred ABC (malá grécka škola tanca, Na skle maľované – Divadlo Uss Slávnica, DFS Prvosienka, DFS Laštek z Ilavy, výtvarná súťaž Folklór očami detí, tvorivé dielne, skákací hrad), o 19. h na Námestí Alexandra Dubčeka oslavy 64. výročia SNP a o 20. h pred Fixom vystúpenie gréckeho a tureckého súboru – Priatelia od Egejského mora.

V rovnakom čase sa začína aj podujatie v MsDK Z našich koreňov IV. a taktiež Zábava pod hruškou (Dutaf), kde sa predstavia súbory Mladosť, Vršatec, Dubnička a Dubničanka.

Piatok 29. augusta:

O 13. h je spoločný program Senior klubu Vršatec, Dubnických slávikov 2008 a FS Mladosť pred ABC. Po nich nasleduje od 15. h vystúpenie gréckeho a tureckého súboru, o 17. h súboru Strážov z Ilavy, o 18. h z Ukrajiny a Česka. Večer na Dutafe sa začína o 18. h. Postupne sa predstavia súbory z Ukrajiny, Grécka, Česka, Bratislavy, Košíc, Púchova a muzikanti z Jahodnej a Váhu. Slávnostné otvorenie Dubnického folklórneho festivalu bude o 20. h v Dubnickom kaštieli, kde sa predstavia aj Ifjú Szivek – Mladé srdcia – Bratislava a o 22. h Lúčnica.

Sobota 30. augusta:

O 9. h sa môžu obyvatelia mesta tešiť na sprievod folklórnych súborov ulicami mesta až k ABC, kde bude od 10. h aj ich vystúpenie. O 11.30 h exotickú náladu prinesie súbor zo Zimbabwe a „návrat“ na Slovensko bude od 12.30 h, keď zaznejú piesne Strážovských vrchov v podaní Košarinky, Belanky a Strážovanky. Po pietnom akte pri pamätníku Mikuláša Senku na MsDK o 13.30 h sa začína o 14. h súťaž o cenu Mikuláša Senku.

Samozrejme, že veselo bude aj v iných lokalitách mesta. Program pri ABC pokračuje o 14. h vystúpeniami súborov zo Strážnice a Kraslíc, o 15.30 h sa k slovu dostanú Prejtské muziky. A pokiaľ by ste chceli vedieť, kto sa stal víťazom o cenu Mikuláša Senku, tak vyhodnotenie súťaže je o 15.30 h v MsDK. Hostia z Ukrajiny a Česka sa „dostanú k slovu“ o 17. h pred Fixom. Folklór bude v meste znieť aj večer, a to na Dutafe od 19. h, kde sa postupne predstavia skupiny z Česka, Ukrajiny, Grécka a Bratislavy.

Pred Fixom bude od 18. do 22. h Etno stage (Didgeridoo, zoskok parašutistov, Jamadan, Dríst, Družina) a o 22. h festivalový ohňostroj (ZŠ C II). Dobrú zábavu môžete zažiť aj v kaštieli, kde bude od 19. h jediné vystúpenie súborov Gemelan a Gema Puspa Nusantara – gongy, zvonkohry a tance Indonézie. Priestor dostane aj súbor Vršatec, ktorý oslavuje 55. výročie.

Nedeľa 31. augusta:

Od 9.30 do 11.30 h sú pred ABC na programe Ranné pozdravy zúčastnených súborov, o 11. h v kostole festivalová slovensko-poľská sv. omša, o 15. h v športovej hale Galakoncert 15. Dubnického folklórneho festivalu a o 18. h v mestskom parku Festivalové ozveny s dychovou hudbou Sedmerovanka. Sprievodnými akciami počas celého podujatia sú výstava v MsDK, expozície mestského múzea, jarmok a trhy.

My, 8. 9. 2008

admin